Przejdź do treści

Ratujmy stary cmentarz w Tarnogrodzie

W tym roku udało nam się już odnowić jeden z nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu w Tarnogrodzie. Kolejne nagrobki jednak czekają. Ich stan z roku na rok jest coraz gorszy.

Jesteśmy małym stowarzyszeniem skupiającym kilkunastu pasjonatów historii lokalnej. Nasz budżet jest mocno ograniczony. Bieżące wydatki realizujemy ze składek członkowskich. Duże projekty jak np. renowacja nagrobka możemy realizować tylko dzięki wsparciu z zewnątrz. Dzięki takiej formie pomocy finansowej udało nam się w tym roku odnowić jeden z nagrobków znajdujący się na tarnogrodzkiej nekropoli.

W czasach wszechogarniającej drożyzny zwracamy się o Twoje wsparcie. Koszty takiej renowacji zaczynają się od ok 5000,00 PLN. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę na ten cel. Pieniądze można wpłać za pośrednictwem Zrzutki lub bezpośrednio na nasze konto bankowe:
Nr konta: 83 1870 1045 2078 1071 6236 0001
Tytuł przelewu: staryCmentarz

Stowarzyszenie Terra Tarnogrodensis
ul. Kościuszki 3
23-420 Tarnogród
KRS: 0000787182
NIP: 9182172325

W najbliższym czasie zorganizujemy również skarbony na terenie Tarnogrodu, do których również będzie można wrzucać środki finansowe na ten cel. O takich miejscach poinformujemy wkrótce.
Wspólnie zbierajmy środki na odnowienie nagrobków na starym cmentarzu. Pomóż nam rozpromować naszą zbiórkę wśród swoich znajomych w mediach społecznościowych.

Cel jest szczytny – stary cmentarz to duży kawałek naszej historii!